Öğrenci Yurtları

Mehmet Genç Külliyesinde bulunan yurtlarımızda, banyosu ve tuvaleti içinde üç kişilik konforlu odaları, özel etüt ve dinlenme odaları, her türlü beyaz eşyası içinde yer alan mutfakları, çamaşırhaneleri, mescidi ile hizmet vermektedir.

Göztepe Yerleşkesinde bulunan yurtlarımızda, banyo ve wc'li odalarda 24 saat sıcak su hizmeti ve bir mini buzdolabı mevcuttur. Odalarımızda yataklarımız ranza tipidir. Yurdumuzda 5 adet etüt odası, 2 tv odası, mutfak, mescit ve çamaşırhane bulunmaktadır. Yıkatılan çamaşırlar için ücret alınmamaktadır. Odalarımız 6 kişiliktir.

Yurt Adı Yerleşkesi Kız Öğrenci Kapasite Erkek Öğrenci Kapasite
Özmen Aktar Kız Öğrenci Yurdu Göztepe Yerleşkesi 342 -
Handan Ertuğrul Kız Öğrenci Yurdu Göztepe Yerleşkesi 72 -
Mehmet Genç Külliyesi Öğrenci Yutları Mehmet Genç Külliyesi (Dragos) 726 534

 

Üniversitemiz öğrencilerinin barınma ihtiyaçlarının karşılanması için Göztepe Yerleşkemizde 2 adet Kız Öğrenci Yurdu, Mehmet Genç Külliyesinde 1 adet kız ve 1 adet erkek öğrenci olmak üzere 4 öğrenci yurdumuz hizmet vermektedir.

Üniversitemiz öğrenci yurtları başvuruları ÖSYM tarafından YKS Yerleştirme sonuçları açıklandıktan hemen sonra yapılmaktadır.

Üniversitemizde bulunan öğrenci yurtlarımızda başvurabilmek için yönergemiz gereği İstanbul Büyükşehir Belediyesi sınırları dışında ikamet etmek, ara sınıf öğrencileri için alt sınıflarda başarısız dersi olmamak şartı aranmaktadır.

Ayrıca yurt ihtiyacının belirlenebilmesi için öğrenci durumuna ilişkin verilerde göz önünde bulundurulmaktadır.

Üniversitemiz yurt başvuruları internet üzerinden yapılmaktadır. ÖSYM tarafından Yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra başvuru takvimi üniversitemiz ana sayfasından ve Başkanlığımız sayfaalrından ilan edilmektedir.

Başkanlığımız web sayfasında bulunan aşağıdaki linke tıklayarak detaylı fotoğraflara ulaşabilirsiniz.

https://sks.marmara.edu.tr/hizmetlerimiz/barinma-hizmetleri


Bu sayfa Departments of Health, Culture and Sports tarafından en son 17.01.2019 14:16:19 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM