Kültür ve Spor Hizmetleri

Üniversitemiz bünyesinde yer alan konferans salonları ve spor salonlarında yapılacak etkinliklerin yönetimi, Yerleşkelerimizde yapılan sosyal, kültürel ve bilimsel etkinlik yazışmalarının takibi, Üniversitelerarası sosyal-kültürel faaliyetlere ve spor müsabakalarına öğrencilerimizin katılımının sağlanması, öğrenci kulüplerimizin denetim, kuruluş, güncelleme ve etkinlik evraklarının takibi, sonuçlandırılması Kültür ve Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir.

Başkanlığımıza bağlı; Göztepe Yerleşkesinde Dr. İbrahim Üzümcü Konferans Salonu (224 koltuk kapasiteli) ve Enstitü Binası Konferans Salonu (142 koltuk kapasiteli),  Sultanahmet Yerleşkesinde Ord. Prof. Dr. Nihat Sayar Konferans Salonu  (200 koltuk kapasiteli) olmak üzere toplam üç kültür merkezi ve Göztepe Yerleşkesinde 125. Yıl Amfisi  ( 483 kişi oturma kapasiteli açık amfi)  bulunmaktadır. 

Başkanlığımıza bağlı Şehit Ömer Halisdemir Spor Salonunda 643 kişi oturma kapasiteli basketbol-voleybol salonu, fitness salonu, masa tenisi salonu bulunmaktadır. Ayrıca bir adet açık hava tenis kortu, bir adet açık hava basketbol-voleybol sahası mevcuttur.

Hafta sonu öğrencilerimize yönelik olarak ücretsiz  kültür  ve spor faaliyetleri bulunmaktadır. Göztepe Yerleşkemizde bulunan spor salonun da öğrencilerimizin ve personelimizin çeşitli spor faaliyetleri için yararlanması sağlanmakta ve Geleneksel Rektörlük Kupası Karşılaşmaları kapsamında Basketbol (Bayan-Erkek), Voleybol (Bayan-Erkek), Futbol (Bayan-Erkek), Masa tenisi turnuvası, Satranç turnuvası düzenlenmektedir.


Bu sayfa Departments of Health, Culture and Sports tarafından en son 17.09.2020 09:07:48 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM